caspian persica

فروش بلیط کشتی میرزا کوچک خان

caspian persica

فروش بلیط کشتی میرزا کوچک خان

caspian persica
هدف وبلاگ:
گردشگری دریایی، توسعه ی گردشگری پایدار، مفید و سودمند، ارائه ی جاذبه های پیدا و نا پیدای بندر انزلی، استان و منطقه. آشنایی با ملل و اقوام دیگر جهت رشد، شکوفایی و بروز خلاقیت در مردمانم به امید آنکه آن باشیم که باید باشیم.


سخنی پیرامون سفر:
سفر جذابترین، دلچسب ترین و به یاد ماندنی ترین لحظات عمر آدمی ست که تا ابد همراه اوست. حتی یادآوری و مرور آن شادی و نشاط برایمان و نزدیکانمان به ارمغان می آورد. سفر انسان را هوشمند تر و پخته تر می سازد. جذابیت ها، تنوع طبیعی و جذابیت های محسوس و نا محسوس انسان ها،تنوع فرهنگ ها، گوناگونی، رنگ ها و رفتارها کمک می کند به بروز ابتکار، نوع آوری، خلاقیت و حتی نبوغ در کسب و کار.دانش زندگی را افزایش می دهد و زندگی را با نشاط تر آسان تر می سازد.سفر برطرف کننده ی اندوه هاست به دست آوردن روزی دانش و آداب زندگی و پیدا کردن دوست از مواهب سفر است.
سفر های کوتاه را با ما تجربه کنید و آماده ی سفرهای بزرگ و جادویی زندگی باشید
گردآورنده
آخرین نظرات
يكشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۲، ۰۵:۴۸ ب.ظ

انزلی و آستاراخان دوقلو های همسان


انزلی خواهر خوانده ی آستارا خان

انزلی و آستاراخان شهر های دوستی یا شهر دو قلو

دو شهر خواهر خوانده باید تشابهاتی داشته باشند سمبل های مشترک داشته های تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و ورزشی، اقتصادی و اجتماعی مشترک و همسان بخشی از قابلیت ها و توانایی هایی ست که پیوندهایی را در دو شهر میتواند ایجاد نماید هدف از بحث خواهر خواندگی ایجاد پایه ای فرهنگی که در بستر آن زمینه ی رونق بیشتر اقتصادی و در نهایت ارتقای معیشت، درآمد، رشد فکری و فرهنگی مردمان منطقه باشد. انزلی و آستاراخان انقدر مشترکات دارند که ما را ملزم می نمایند که به خواهر خواندگی این دو شهر گردن نهیم. بخشی از این مشترکات این دو شهر دو سوی دریای کاسپین را که از گذشته ای بسیار دور در بستر زمان و خودجوش صورت گرفته عبارتند از:

1 ـویژگی های ژئوپلیتیکی منطقه ی بندر انزلی و آستاراخان

2 ـقرار گرفتن هر دو شهر در حاشیه ی دریای کاسپین و در ابتدای رودخانه های منتهی به دریا و شاهراه های آبی

3 ـ بندری بودن هر دو شهر و داشتن بیشترین مراودات بازرگانی در طول تاریخ با یکدیگر 

4ـ قرار گرفتن هر دو شهر در کریدور شمال به جنوب

5 ـ جغرافیا و اقلیم مشترک

6ـ در بحث گردشگری هر دو شهر مستعد و هر سه S  گردشگری را دارند.

7ـ بخش دیگری از تشابهات را به صورت کلی ارائه می نمایم شامل خلق و خو، نحوه ی زندگی مردم، خوراک و ذائقه شان، صید و شکار، گونه های مشترک دریایی به روی سفره ی ساکنین هر دو شهر مثل سوف - هشترخان سوف ، ماهی سفید ، شوک و ماهیان خاویاری، پرندگان دریایی، ماهی کیلکا، کلا شیلات عمل آوری فراورده های دریایی، کارخانجات پودر ماهی، لوتوس نیلوفر تالاب و لاله ی تالابی، خود تالاب، کشتی سازی بخشی از مشترکاتی ست که بین هر دو شهر مشترک و رایج است

البته بهتر است آستاراخان را خواهر بزرگتر بنامیم و انزلی را خواهر کوچکتر. تجار و شرکت های بازرگانی اروپایی و آسیای جنوب شرقی به واسطه ی نحوه ی قرار گرفتن بندر انزلی و آستاراخان در  دو سوی مقابل هم در کریدور شمال به جنوب همیشه در طول تاریخ این دو شهر را مسیر ترانزیت کالا مد نظر داشته اند البته عدم ارتباط ریلی بندر انزلی با دیگر نقاط ایران امتیاز منفی آن تلقی شده که جدیدا با توسعه خط آهن جبران این نقیضه بزرگ متصور است. راه آهن جنوب با اتصالش به شمال ایران و بندر انزلی معنی و مفهوم پیدا می کند. اعتباری که سالیان دراز از آن محروم بوده بدین شکل خط آهن توسط  کشتی های " رو رو " به آستاراخان و راه آهن اروپا وصل می شود و این ارزش اقتصادی ویژه ای به جهت ترانزیت کالا به هر دو منطقه ی بندر انزلی و آستاراخان می بخشد.
در پایان ضمن درخواست از متولیان امر جهت اقدام عاجل برای فراهم نمودن پیوند خواهر خواندگی بین دو شهر بندر انزلی و آستاراخان.

به هنگام تنظیم این مطلب متوجه شدیم که شورای شهر و شهردار رشت در دیدار با وزیر روابط بین‌الملل و اقتصاد خارجی آستاراخان در تاریخ 25 بهمن انعقاد قرارداد خواهرخواندگی رشت و آستاراخان را انجام دادند. این کارشان ما را به یاد یک مثل رشتی انداخت که می گویند: سینهِ آبِ اَمَن دانیم دریا انزلی نَههَ

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی